Jeżeli budujemy własny dom, to z pewnością warto się zastanowić czy nie chcemy też mieć przydomowej oczyszczalni ścieków. Może się okazać, że będzie to bardzo dobry pomysł, jednak żebyśmy faktycznie byli z niej zadowoleni i nie żałowali swojej decyzji, musimy najpierw zapoznać się z jej wadami i zaletami. Wówczas będziemy mieli pewność, że faktycznie skorzystaliśmy z rozwiązania, które będzie dla nas najlepsze.

Ekologia

Nie ulega wątpliwości, że taka przydomowa oczyszczalnia ścieków jest bardzo popularna przede wszystkim ze względu na ekologiczne oczyszczanie zanieczyszczeń, dzięki czemu w realny sposób możemy się przyłożyć do ochrony środowiska. Jeśli dołożymy do tego jeszcze niski koszt eksploatacji, to już w ogóle nie będziemy zaskoczeni tym, że tak wielu ludzi z niej korzysta. Jedną z wad z pewnością jest to, że koszt jej montażu jest stosunkowo wysoki. Jednak trzeba pamiętać, że zwróci nam się on w czasie jej użytkowania.

Co jeszcze?

Do kolejnych wad można zaliczyć konieczność przeznaczenia przestrzeni, w której będzie zamontowana taka ekologiczna oczyszczalnia ścieków, bo musimy mieć gdzie zamontować te wszystkie systemy. Nie mniej warto wiedzieć, że jest ona bardzo ekologiczna, a dodatkowo oczyszczone ścieki odprowadzamy bezpośrednio do gruntów, dzięki czemu je nawadniamy. Technologia wykonania takiej oczyszczalni pozwala na wysoki komfort jej użytkowania, a dodatkowo jeszcze eliminujemy nieprzyjemne zapachy, które pojawiają się przy tradycyjnym szambie. Warto także podkreślić, że do zalet takiej przydomowej oczyszczalni ścieków niewątpliwie należy również niski koszt jej eksploatacji, dzięki czemu szybko może nam się zwrócić koszt jej montażu.

Z pewnością warto się na spokojnie zastanowić czy taka przydomowa oczyszczalnie ścieków nie będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Zwłaszcza jeśli dysponujemy sporej wielkości działką, na której będziemy mogli zamontować taką oczyszczalnię i wszelkie elementy, które są potrzebne do jej funkcjonowania.