Jeżeli posiadamy ogród to z pewnością powinniśmy zadbać o to, aby był on ciekawy przez cały rok. To oznacza, że powinniśmy wybrać takie rośliny, które będą jego ozdobą latem, takie które idealnie sprawdzą się jesienią, które ożywią nasz ogród zimą i które pięknie zakwitną na wiosnę. Wówczas decydując się na różne gatunki będziemy mieli pewność, że nasz ogród faktycznie będzie żył przez cały rok. Jakie więc kwiaty powinniśmy wybrać, aby mieć pewność, że zakwitną one na wiosnę?

Propozycji jest kilka

Przede wszystkim jeśli udamy się do sklepu ogrodniczego i zapytamy o kwiaty, które zakwitną u nas na wiosnę, to usłyszymy o przebiśniegach. Sadzi się je w okresie września – października, aby móc się cieszyć ich kwitnieniem w miesiącach luty i marzec. Są one uważane za najszybciej kwitnące kwiaty, a więc to one będą nam zwiastowały rychłe nadejście wiosny. Inną propozycją mogą być krokusy. Sadzone w tym samym czasie, ale kwitną trochę później, ponieważ dzieje się to w okresie marca – kwietnia.

Co jeszcze?

Jeszcze inną propozycją, która z pewnością zostanie nam tutaj przedstawiona będzie pierwiosnek. Jego musimy posadzić trochę później, bo w okresie między grudniem a marcem. Następnie będziemy mogli się cieszyć z jego kwitnienia w miesiącach marzec – lipiec, co niewątpliwie ożywi nasz ogród i sprawi, że będzie się on prezentował bardzo kolorowo. Ucieszyć może nas również tulipan, sadzony w tym samym okresie co dwie pierwsze propozycje, jednak kwitnący w miesiącach kwiecień – maj. Zaproponowane mogą nam być również szafirki, narcyzy i zawilce. Najważniejsze jednak jest to, abyśmy dokładnie zapoznali się z tym, w jakim okresie powinniśmy je sadzić i w jakim miejscu. Wówczas będziemy mogli się nimi cieszyć na wiosnę.

Warto zobaczyć jakie kwiaty powinny się pojawić w naszym ogrodzie, abyśmy mieli pewność, że będziemy mogli się cieszyć z pięknego ogrodu, gdy tylko pojawią się pierwsze oznaki nadejścia wiosny. Może się okazać, że wybór będzie całkiem spory, a więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.