Wielkim zainteresowaniem cieszy się podwieszany sufit. Z jednej strony dlatego, że możemy w nim zamontować dodatkowe oświetlenie albo bezprzewodowe głośniki, dzięki czemu będziemy mogli zadbać o odpowiednie nagłośnienie podczas oglądania filmów. Taki sufit podwieszany sprawdza się również w wysokich pomieszczeniach, które ciężko jest ogrzać, a dodatkowo jeszcze poprawia akustykę. Jeśli się nad nim zastanawiamy, powinniśmy się zastanowić, w jaki sposób go założyć.

O tym pomyślmy

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić czy ma być on jednorodny, a więc z płyt gipsowo-kartonowych czy ma być może kasetonowy. W dalszym kroku musimy dokładnie rozplanować jak mają być ułożone takie płyty czy kasetony, tak abyśmy mieli pewność, że pociągnie to za sobą jak najmniejsze zużycie materiałów i jak najmniej czasu pracy. W dalszym kroku będziemy musieli się zastanowić nad tym, jakie mocowania powinniśmy używać. Z pewnością nie należy sięgać po kołki plastikowe. Lepiej zastosować metalowe tuleje rozprężne lub takie uniwersalne. W niektórych przypadkach będziemy mogli sięgnąć również po kotwy rozprężne typu parasolka.

Co dalej?

W dalszym kroku będziemy musieli się zastanowić jak mają być rozmieszczone takie mocowania, tak aby w bezpieczny sposób utrzymały nasz podwieszany sufit. Kiedy już to będziemy mieli zrobione, możemy przejść do mocowania profili przyściennych, a następnie montażu rusztu. Kolejnym naszym krokiem powinno być pokrycie takiego rusztowania płytami gipsowo-kartonowymi lub wypełnienie ich kasetonami. Następnie będziemy mogli przejść do montażu oświetlenia czy głośników, mając pewność, że nie będzie widać żadnych kabli, a my nie musieliśmy kuć ścian czy sufitu.

Niewątpliwie sufit podwieszany może być ciekawą propozycją i możemy dzięki niemu ciekawie zaaranżować nasze wnętrze. Dlatego warto się przyjrzeć, co jest nam tutaj proponowane, jakie materiały wykorzystać i w jaki sposób wszystko wykonać. Aby było wytrzymałe, bezpieczne i estetyczne.