Od jakiegoś czasu bardzo modne jest urządzanie mieszkań w stylu skandynawskim. Jeśli chcemy, żeby nasz dom również był utrzymany w tym stylu, to z pewnością powinniśmy sprawdzić, po jakie rozwiązania należy tutaj sięgnąć, tak aby mieć pewność, że efekt końcowy jaki uda nam się uzyskać, faktycznie nas zadowoli. Im lepiej będziemy wiedzieli czym się charakteryzuje taki styl, tym łatwiej będzie nam powiedzieć, co powinno się znaleźć w naszym domu.

To ciepły styl

Najważniejsze jest to, że styl skandynawski jest stylem ciepłym, a to dlatego, że sterylność białych ścian i mebli będziemy musieli ocieplić wykorzystując odpowiednio dopasowane dodatki. Dlatego właśnie powinny być one wykonane z drewna, a dodatkowo jeszcze powinniśmy zadbać o sporą ilość narzut, pledów i dywanów. Co więcej, tego typu dodatki powinny być utrzymane w ciepłych kolorach, dzięki czemu ożywią dane wnętrze i sprawią, że będzie ono sprawiało wrażenie ciepłego i przytulnego. Dodatkowo jeszcze trzeba powiedzieć, że w stylu skandynawskim stawia się na wygodę i funkcjonalność. Dlatego mamy tutaj proste formy, naturalne materiały i rozwiązania, które mają nam ułatwić codzienne funkcjonowanie.

Co powinniśmy wykorzystać?

Jeżeli chcemy mieć pewność, że uda nam się urządzić dom w stylu skandynawskim to powinniśmy wybierać jasne barwy, głównie biel ale nie zaszkodzi również odrobina szarości czy beżu. W dodatkach należy korzystać z elementów drewnianych, ale również ceramiki, szkła i metalu. Co więcej, warto tutaj także wykorzystywać produkty, które wykonane są z wełny, lnu i bawełny. Meble wypoczynkowe mają być wygodne, miękkie i odpowiednio wyprofilowane. Świetnie jeśli będą miały też zaokrąglone kształty. Warto także zadbać o rośliny, które będą miały prostą, geometryczną formę.

Jak się okazuje, nie jest trudno stworzyć we własnym domu styl skandynawski, jeśli tylko wiemy, jakie elementy powinniśmy wykorzystać. Co ma być tutaj głównym akcentem i jakie jeszcze dodatki powinny się w tym wszystkim znaleźć.